Brillman Optik sedan 1959

Team FREDSGATAN OPTIK!

Team Fredsgatan optik består av 4 legitimerade optiker och 2 optikerassistenter. Vi brinner för vårt arbete och vi älskar glasögon! Vi kompletterar varandra med våra olika specialiteter och intressen.

Team Fredsgatan optik arbetar med glädje, passion och stor kunskap – välkommen till oss!

Anna

Leg optiker
Föredrar markerade bågar med attityd
anna@fredsgatanoptik.se

Roger

Leg optiker
Har en förkärlek till kraftiga bågar med retrolook
roger@fredsgatanoptik.se

Louise

Optikerassistent
louise@fredsgatanoptik.se

Henrik

Optikerassistent och Brillmans verkstadsproffs.
Väljer tidlös design med en twist
henrik@fredsgatanoptik.se

Linda

Leg optiker
Ser glasögon som ett smycke som ska vara lätt att bära
linda@fredsgatanoptik.se

Mikael

Leg optiker
Ska det vara glasögon ska det vara minimalistiskt och funktionellt
mikael@fredsgatanoptik.se